24 C
Skopje

Вучиќ ги пречека кинеските струњаци на аеродром: Кога ќе го победиме коронавирусот ќе го пречекаме кинескиот претседател со 100 илјади луѓе на улица

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Најдобро ги познавам нашите ресурси. Ќе покажеме дисциплина и одговорност. Големо фала на Кина, на кинескиот премиер, фала на тоа што дојдовте дури до Србија за да ни помогнете во оваа борба против коронавирусот. Секој респиратор значи неколку животи, големо фала на сета донација која се наоѓа во авионот а која е бесплатна. Ви благодарам на солидарноста, на почитувањето кое го покажувате кон нашата Србија.

Овие стручњаци ќе не научат како да се справиме во оваа борба против коронавирусот. Ви благодарам што нема да спиете овде за да ни помогнете. Се надеваме дека ќе ви возвратиме почитување, љубов и помош исто онолку колку што Вие ни покажувате спрема нас.

Ќе го пречекаме кинескиот премиер со стотици илјади луѓе на улица. Со голема љубов, емоција. Да живее пријателството меѓу Србија и Кина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...

Борец го победи Вардар и во Велес ги однесе првите три бода во новата сезона

Под посебни услови и во согласност со сите здравствените протоколи и пред празни трибини започна новата сезона 2020/2021 во ПМФЛ. Пред стадионот на југоисточниот...
- Advertisement -