20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

Вучиќ: Кога ќе ни кажат – немојте со Русите, ние им одговараме – сакаме со Русите

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека секогаш ќе се бори за мир, затоа што војната никому не му е потребна, но дека тој никогаш нема да дозволи некој да ја понижи Србија со какво било решение за Косово.

-Моја работа е да го издржам целиот притисок околу Косово, Република Српска (БиХ) и други важни прашања, но што и да слушате и гледате на ТВ, како некој ни носи понижувачко решение или ни нуди решенија што ги негираат српските интереси, знајте дека кариера не ми е важна и дека секогаш ќе настојувам да го одржувам мирот, кажа Вучиќ во Блаце, во рамките на неговата кампања „Иднината на Србија“.

Вучиќ им се заблагодари на граѓаните за нивната поддршка за да може Србија сама да одлучува за своите политички потези и интереси.

-Кога ќе ни кажат – немојте со Русите, ние велиме сакаме, затоа што е наш интерес да имаме добри односи. Кога ни кажуваат – немојте со Кинезите, ние ќе го направиме тоа, бидејќи наш интерес е да имаме добри односи со Кинезите, наш интерес е да го сториме тоа, да ја прошириме нашата мрежа на пријатели, но никому нема да му дозволиме да ја понижува Србија и да го понижува нашиот народ, рече Вучиќ.

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.