12 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Вучиќ со прв онлајн митинг ни покажа како ќе се тера изборна кампања и во Македонија (Видео)

Српскиот претседател Александар Вучиќ го одржа првиот онлајн собир, насловен како „За нашите деца“, кој беше пренесуван на Фејсбук, Инстаграм и Јутјуб.

Со овој таканаречен онлајн митинг Вучиќ ја најавува својата изборна кампања.

Пред да се обрати тој доби аплауз кој траеше речиси минута време, по што се обрати со зборовите: Јас вакво нешто не сум видел, се надевам дека ме добро слушате, јас ве слушам многу добро и гледам дека тука има многу млади луѓе и многу сум среќен што денеска сум тука со Вас.

Вучиќ имаше говор кој траеше 21 минута.

Погледенте како изгледаше ова онлајн обраќање.

 

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.