11.5 C
Skopje

Вучиќ со прв онлајн митинг ни покажа како ќе се тера изборна кампања и во Македонија (Видео)

АКТУЕЛНО

Српскиот претседател Александар Вучиќ го одржа првиот онлајн собир, насловен како „За нашите деца“, кој беше пренесуван на Фејсбук, Инстаграм и Јутјуб.

Со овој таканаречен онлајн митинг Вучиќ ја најавува својата изборна кампања.

Пред да се обрати тој доби аплауз кој траеше речиси минута време, по што се обрати со зборовите: Јас вакво нешто не сум видел, се надевам дека ме добро слушате, јас ве слушам многу добро и гледам дека тука има многу млади луѓе и многу сум среќен што денеска сум тука со Вас.

Вучиќ имаше говор кој траеше 21 минута.

Погледенте како изгледаше ова онлајн обраќање.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...
- Advertisement -