fbpx
14.8 C
Skopje

Вучиќ утре во еднодневна посета на Скопје

АКТУЕЛНО

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре ќе престојува во еднодневна посета на Скопје, каде ќе присуствува на состанокот на лидерите на процесот Брдо-Бриони, соопштија од неговиот кабинет.

Домаќин на Самитот е претседателот Ѓорге Иванов, а како што е веќе најавено на самитот во Скопје ќе допатува и претседателот на Европскиот совет Доналд Туск.

Брдо-Бриони самитот во Скопје е еден вид подготовка на самитот ЕУ-Западен Балкан, што ќе се одржи на 17 мај во Софија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -