fbpx
-5.6 C
Skopje

Вучиќ во нов изборен спот објаснува на мало девојче зошто се важни патиштата (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

И додека кај нас се уште нема договор за датум за избори, во соседна Србија, изборната кампања е во полн ек. Претседателот на Србија и лидер на Српска напредна партија Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил „avucic“ објави нов предизборен спот, во кој разговара со девојче.

„Што би ти направила сега“, го прашува Вучиќ девојчето додека си играат со возот, на што девојчето одговара „пат“.

Вучиќ во спотот и објаснува на девојката дека луѓето градат патишта за да имаат поголеми можности за работа.

Девојчето во спотот исто така зборува за важноста на патиштата и додава: „Можат да одат кај баба и дедо“, а на прашањето на Вучиќ што друго сака да се направи, девојчето вели „повеќе училиште и игралишта“.

Ќе продожиме да градиме за нашите деца, вели Вучиќ. Тој во спотот додава дека има идеја како да го врати таткото на девојчето од Германија, но и сите други татковци кои работат надвор од Србија, на што девојчето вели „тоа би го сакала највеќе на свет“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -