fbpx
5 C
Skopje

За 2 минути исчистете ги и испразнете ги цревата, со една лажичка од оваа домашна смеса

АКТУЕЛНО

Јасно е дека нашиот организам функционира многу сложено и има многу функции, па затоа мора да водиме сметка за него, и да внимаваме што јадеме за да не дојде до некое заболување.

Затоа лекарите советуваат од време на време да правиме детоксикација на организмот и тоа со природни лекови од природни состојки, па еве еден таков.

– 5 лажици зовриене вода

– 150 грама сливи

– 150 грама урми

Ставете ја водата да зоврие а потоа додадете ги сливите и урмите, оставате ја смесата да се вари 15 минути а потоа тргнете ја од оган за да се олади.

Лекот конзумирајте го наутро на празен стомак и тоа по една лажичка. Реагира брзо и ефикасно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -