fbpx
1 C
Skopje

За 7 дена минус 10 килограми: Тајната е во оваа ефикасна диета!

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Дали ви се допаѓа да јадете јајца? Ако тие се меѓу омилените јадења, вклучете ги во здрав план за исхрана кој може да ви помогне да им кажете збогум на 10 килограми од вашето тело за само една недела. Јајцата се богати со протеини и минерали, кои му даваат енергија на организмот, но истовремено помагаат и да ја регулирате вашата тежина.

Оваа диета не само што е наменета за брзо и ефикасно слабеење, туку го подобрува видот и здравјето на вашата кожа. За време на диететскиот режим може да конзумирате вода, кафе и билни чаеви без шеќер.

Не заборавајте да додадете мала количина на зачини (без сол), бидејќи тие исто така го забрзуваат метаболизмот и согорувањето на вишокот калории.

ДЕН 1

Појадок: 2 портокали, 2 сварени јајца, 1 чаша обезмастено млеко
Ручек: Чаша јогурт, 300 грама варени или печени пилешки гради
Вечера: 200 грама варено или печено пилешко месо, 1 варено јајце, 1 портокал.

ДЕН 2

Појадок: 2 јајца, чаша вода со неколку капки свеж лимонов сок
Ручек: 200 грама печена риба, 1 цитрон
Вечера: 3 варени јајца

ДЕН 3

Појадок: 2 варени јајца, 1 чаша сок од портокал
Ручек: 200 грама варено или печено говедско месо со зеленчук, 1 портокал
Вечера: 3 варени јајца

ДЕН 4

Појадок: Омлет со три јајца со кромид или зелени зачини по ваш избор, кафе со млеко
Ручек: 200 грама варено или печено говедско месо, 1 портокал
Вечера: 1 варено јајце, 2 портокали

ДЕН 5

Појадок: 2 варени јајца, салата од моркови со кисела павлака
Ручек: 2 сурово рендани моркови, 1 портокал
Вечера: 1 варено јајце, 200 грама печена риба

ДЕН 6

Појадок: 1 чаша кисело млеко, 1 портокал
Ручек: 2 тврдо сварени јајца и 200 грама печена риба
Вечера: Чаша билков чај

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -