26 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Заев: Имаме концепт едно општество за сите, но нема да се толерираат уцени и закани

Апсолутно никако нема да дозволиме уцени, закани, или какви било тајни преговарања. Може да се договараме за вредност, за интересот на граѓаните, за подобар...

Богојески: Гоце Делчев е предмет на политичка злоупотреба на најгруб и највулгарен начин

Георги Гоце Делчев, апостол на македонското револуционерно дело, е предмет на политичка злоупотреба на најгруб и вулгарен начин во оваа нечесна изборна кампања 2020 година!...

Нова аудио бомба: Јанакиески и Николоски договараат сообраќајка на патот Охрид-Кичево

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ денеска е објавена аудио снимка од телефонски разговор помеѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

За Груевски е напишана и песна – за тоа како звучи и како изгледа спотот погледнете во видеото

На youtube има видео од песна посветена на Никола Груевски. Песната е стара – од 2009, но сепак доколку не сте ја чуле досега, ви ја пренесуваме.

Еве дел од стиховите.

Никола мајка го роди за народ да води кон светла иднина,,

Никола, Никола Груевски господ го прати за верба да врати во Македонија.

Latest Posts

Заев: Имаме концепт едно општество за сите, но нема да се толерираат уцени и закани

Апсолутно никако нема да дозволиме уцени, закани, или какви било тајни преговарања. Може да се договараме за вредност, за интересот на граѓаните, за подобар...

Богојески: Гоце Делчев е предмет на политичка злоупотреба на најгруб и највулгарен начин

Георги Гоце Делчев, апостол на македонското револуционерно дело, е предмет на политичка злоупотреба на најгруб и вулгарен начин во оваа нечесна изборна кампања 2020 година!...

Нова аудио бомба: Јанакиески и Николоски договараат сообраќајка на патот Охрид-Кичево

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ денеска е објавена аудио снимка од телефонски разговор помеѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.