fbpx
-1.3 C
Skopje

ЗА ЛЕГЕНДАТА НЕМА ДИЛЕМА: Ни Меси ни Роналдо – Нејмар е најдобриот фудбалер во светот!

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Последните 10 години во светскиот фудбал, кога говориме за индивидуални постигнувања го обележија Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Аргентинецот и Португалец веќе со години ги заменуваат признанијата за најдобар светски фудбалер, но се пожестоко, во трката за Златната топка, им се вклучува и Нејмар.

Бразилецот одлично се снајде во Лига 1, а во дресот на вицепрвакот Франција досега постигнал 29 голови и во тоа се додаваат 17 асистенции. Сепак, многу експерти сметаат дека во такво опкружување конкуренцијата е преслаба, бидејќи е познато дека фудбалскиот свет е на дно кога станува збор за повеќе фудбалски легенди кои би се натпреварувале за престижната награда.

Нејмар го промени начинот на кој играше во репрезентацијата. Мораше. Во клубовите играше лево крило додека во Бразил играше повеќе во средина, како класична десетка. Тој е спремен да ја води нашата репрезентација, тој е клучен играч“, рече Пеле за официјалната страница на ФИФА па додаде: “Јас би отишол и чекор подалеку. Тој за мене, технички, веќе е сега најдобар играч на светот. Сигурен сум во тоа.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фото: Ова се браќата на Јелена Карлеуша кои умешно ги крие од јавноста

Kaрлеуша отворено зборува за многу приватни работи, лични проблеми, па дури и интимни нешта кои не се за во јавност, но своите браќа Иван...

Заев се огласи доцна во ноќта: Опасно, срамно и неодговорно е однесувањето на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Обидите да се блокира работата на Собранието, во услови на светска пандемија од КОВИД-19, не е политика. Тоа е опасно, срамно и неодговорно однесување. Очигледно...

Луѓето кои ќе одбијат да се вакциниираат ќе добијат низа забрани: Без потврда нема да може да посетуваат ресторани, кафулиња, кино сали

Британски министер порача дека луѓето кои ќе одбијат да се вакцинираат против коронавирус нема да може да се вратат во нормала, односно без потврда...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...
- Advertisement -