fbpx
10.8 C
Skopje

За овие хороскопски знаци утрешниот ден ќе биде ДЕН НА СРЕЌАТА – Дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

Овен (21.03 – 20.04)

Финансиската ситуација е подобра, а можно е да ви биде понудена и некоја подобра работа. Ќе бидете склони при избор на партнерот поголемо значение да му придадете на изгледот отколку на нешто друго. Ќе бидете несвесно вклучени во некоја кавга, во која ќе бидете и навредени

Бик (21.04 – 21.05)

Ви се препорачува максимално да соработувате со другите, па дури и да им дадете поголема шанса. Внимавајте на брзиот импулс и непромислените одлуки, односно не избрзувајте. Зголемена ви е осетливоста на нервниот систем и главата, па затоа релаксирајте се.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува парична добивка и шанса за некоја подобро платена работа. Кон партнерот ќе чувствувате голема страст а тоа секако ќе ви биде возвратено. Доколку слушнете некој непријатен разговор не навлегувајте и не се мешајте, можете да се соочите со непријатност.

Рак (22.06 – 22.07)

Можни се проблеми со некој од домашните, па затоа размислете како сте се однесувале досега. Не правете нешто што ги нервира сите. Тврдоглавоста ќе ви донесе проблеми и на работното место, внимавајте пред кого и што зборувате.

Лав (23.07 – 22.08)

Не ви се препорачуваат импулсивни одлуки како што е заминувањето во друга средина поради некој ситен проблем. Можни се промени и на емотивен план. Повозрасните можат да очекуваат промени во односите со децата, всушност и во односите со сите околу нив. Нервозара и напнатоста можно е да ве доведат до депресија.

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекуваат многу промени кои од една страна силно ќе ве стимулираат, а од друга ќе го слабеат вашиот емотивен ентузијазам. Денес очекувајте многу задоволства и помалку напор. Ова е одлично време за љубовни акции, решавање на брачните и љубовните недоразбирања,

Вага (23.09 – 22.10)

Повремено делувате вознемирено, а околината е загрижена поради тоа. Подобро е да ги смирите своите зовриени страсти, отколку да ја провоцирате саканата личност на нова љубовна расправа која дополнително ќе ве оптерети. Реагирате пречувствително на различни ситници, опуштете се.

Скорпија (23.10 – 21.11)

Завртени сте кон јавниот, социјалниот живот. Ве очекува едно прекрасно патување, а што е уште поубави, ќе одите со пријатно друштво. Ве очекуваат значителни промени во вашиот дом, но и во кариерата. Ви се препорачува да го послушате советот од вашиот родител.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве очекува една ненадејна деловна понуда која би можела значително да ја поправи вашата финсиска ситуација немојте веднаш да наоѓате маани за се и сешто, обидете се пробајте, па потоа коментирајте. Некој пријател ќе ви подари нешто што одамна сте го посакувале.

Јарец (22.12 – 20.01)

Некој настан или собир со пријателите ќе биде одлична прилика за запознавање на една посебно возбудлива личност. Ќе почувствувате посебна емотивна и романтична привлечност. Ако во моментов не сте во врска, но дури и ако сте, ова поврзување е посебно, затоа вреди да се потрудите. Не заборавајте на обврските кои ги имате на работното место, обидете се да ги завршите во дадениот временски рок.

Водолија (21.01 – 19.02)

Се чувствувате одлично, а тоа придонесува и за изгледот и енергијата што ја ширите во околината. Постојано сте во центарот на вниманието. Желбата за наметнување на сопствените вредности е изразена, но немојте да дозволите другите да помислат дека не вредат или дека не се способни.

Риби (20.02 – 20.03)

Денес за промена овозможете си малку повеќе одмор и не се трудете работите да бидат совршени, бидејќи никој нема да го бара тоа од вас. Одложете ги задачите кои немаат краен рок и порелаксирано работете го она што ви е со висок приоритет. Одделете си време за да се погрижите за вашите финансии и да направите план за штедење

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -