fbpx
17 C
Skopje

За секс во Белата куќа, претседателската двојка мора да користи шифрирани фрази

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Да си претседател на САД со сигурност е многу тешко во многу ситуации, но многу малку од луѓето не знаат дека една од овие ситуации е и интимниот живот. Причината – како американски претседател треба да бидеш постојано со обезбедување. Но како некој ќе постапи кога има тeлохранител, кога ќе посака да води љубов со својата сопруга?

Според информациите кои ги пренесува „Сан“ во Белата куќа одамна е разработена процедурата околу ова прашање. Имено, тие користат шифрирани зборови со своето обезбедување, па така тие ги оставаат насамо. Прашањето е дали со доаѓањето на новата претседателска двојка, Меланија и Доналд, нема да има промени во кодот.

Семејството Обама во Белата куќа користело: „Рененсанс не треба да биде вознемиривана. Таа и Ренегат дискутираат за проблеми во Босна“. Што значи тоа – Рененсанс бил тајниот збор за Мишел, додека пак Ренегат бил Барак. Босанскиот проблем всушност значело секс.

Земајќи го во предвид фактот дека Миланија Трамп е од Словенија, непознато е дали „босанскиот проблем“ ќе остане во игра. Каков ли ќе биде нивниот „проблем“ останува да видиме дали некој од медиумите ќе успее да разоткрие.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -