fbpx
4 C
Skopje

„За заедничка Македонија“ – Згрозени сме од навредите на Заев и Шилегов!

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

„За заедничка Македонија“ одговорија на како што велат тие, навредите на политичарите од СДСМ.

„Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија е згрозена од настапите на политичари како Заев, Шилегов и дел од новинарите како Кате Блажевска, кои граѓаните кои ја поддржуват иницијативата „За заедничка Македонија“ ги нарекоа пијаници, бандити и фашисти. Ова е навреда за сите луѓе кои излегуваат да протестираат и да дадат поддршка на иницијативата „за заедничка Македонија“. Она што за ние се залагаме на улиците на Македонија, е базирано на она за што се залагале Асномците. Нашите идеји се базирани на мислата на овие луѓе. Тие не биле фашисти и се бореле против фашистите. Ваквите квалификации се срамни. Ова е уште еден обид на луѓето да им се наметне срам за својот патриотизам, слободна мисла и дејствување за доборото на татковината. Нема срам од љубовта кон Македонија. Меѓу нас има само вредности и позитивна мисла. Им благодариме на сите граѓани кои излегоа на улиците и ги повикуваме граѓаните на домаќински начин да продолжиме да се бориме за заедничка Македонија“, вели Илиевски, еден од основачите на граѓанската организација „За заедничка Македонија“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ЈА СТРЕСЕ И МАКЕДОНИЈА: Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер ја погоди нашата соседна земја Грција

Прочитај повеќе во продолжение на текстот Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер во 18:38 часот е регистриран на 31 километaр од Лариса, а...

Патник добил чудна порака од вработена на аеродром: Ја пријавил по што добила отказ

Работничка во обезбедувањето на њујоршкиот аеродром добила отказ бидејќи на еден патник му дала со рака напишана порака “Грд си”. Инцидентот се случил во јуни,...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

Која е „крвната група“ на која припаѓа Македонија?

Од 1998 година па се до ден денешен сите Влади без исклучок во својата програма ветуваат европска иднина на државата. Почнувајќи од владата на...

Сакате шарена градина? Во март се сади ова цвеќe

Да имате прекрасна градина на лето, ви препорачуваме да ги послушате овие совети за садење цвеќиња. Бројни билки се садат во март, а тоа се...
- Advertisement -