fbpx
-3 C
Skopje

Забавно видео кое ја прикажува работата на келнерите во кафулињата во иднина

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во Чешка планираат отворање на терасите на кафулињата и рестораните на 25 мај па некои тамошни угостители веќе почнаа да размислуваат за тоа како ќе изгледа работата тогаш.

На Фејсбук излезе забавно видео кое прикажува како келнерите ја замислуваат својата работа по 25 мај.

„Не сакаме ништо да препуштиме на случајност. Очекуваме растојание од метар и пол меѓу гостите и персоналот. Развивме интерни методолошки правила и моментално ги спроведуваме во пракса со тимот и спремни сме на сите потенцијални потешкотии“, се шегувале во еден чешки ресторан.

Letní zahrada Brandejské hospody

❗️Termín 25. května 2020 a znovuotevření restauračních zahrádek se kvapem blíží a my nechceme nic nechat náhodě!✅ Mezi hosty a obsluhujícím personálem počítáme s avizovanými rozestupy 1,5 metru. 🧐 Vypracovali jsme interní metodické pokyny a v současné době je v rámci kolektivu uvádíme do praxe a zanášíme do nich případně nastalé problémy. 🎥 Nechali jsme se inspirovat v zahraničí a praktické cvičení jsme zaznamenali na videonahrávací zařízení. Zatím jde vše jako po másle a na 25. května 2020 se moc těšíme! 🙂 V hlavních rolích účinkovali: Host Ing. Králík – Jiří Kavka Číšník Luboš – Pavel VeselýKamera – Vendulka ŘíhováScénář a režie – Pavel Veselý

Posted by Brandejská hospoda on Saturday, April 18, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Имаат право да го мразат и ДПМНЕ и СДСМ: Се што kажа, денес е реалност, се што ќе каже за во иднина ќе стане...

Прочитај повеќе Имаат право да го мразат и едните и другите. И неговите, оние од ВМРО-ДПМНЕ кои ги создаде и кои во 90-тите се натпреваруваа...

Еkспертите предупредуваат: Ова е најголемата грешка која човеk може да ја направи по примањето на вакцината против Kовид-19

Вакцините против коронавирусот даваат надеж дека на глобалната епидемија конечно ќе ѝ дојде крајот, велат експертите. Сепак, тие предупредуваат дека луѓето никако не смеат да...

ТАЖНА ВЕСТ Имаше само 24 години: Почина синот на славнaтa манекенка koја пленеше со својата убавина

Тој тргна по стапките на својата славна мајка, која го магепса светот со својата убавина во 90-тите години, но според странските медиуми, страшниот пороk...

Најнова временсka прогноза за виkендот

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од...

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...
- Advertisement -