fbpx
7 C
Skopje

Заборавете ги Алексис и Кутињо: Кристијано го краде шоуто, овој трансфер ќе ја обележи 2018. година

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Кристијано Роналдо е главна тема на преодниот рок во Шпанија.

Еден од најпознатите шпански медиуми ја објави веста дека третиот најплатен фубалер на светот е незадоволен со политиката во кралевскиот клуб.

Имено, претседателот на клубот Флорентино Перез вети дека Роналдо направил нов договор кој би му обезбедил многу поголема заработка, но тоа не се случи.

Потсетуваме, португалецот на крајот од 2016. потпиша договор со Реал до 2021. година со годишна плата од 21 милион евра. Но, се чини дека тоа му е малку на Роналдо, па побара зголемување на платата од четири милиони евра.

АС наведува дека Роналдо своето незадоволство го поделил со соиграчите во соблекувалната и им најавил враќање на Олд Трафорд.

Португалецот во дресот на актуелниот европски шампион во 418 настапи постигна неверојатни 422 гола и така стана најдобриот стрелец во клубот. Со Реал освои 14 трофеи, три пати го подигна трофејот од Лига на шампиони и освои две шпански првенства. Во Реал пристигна 2009. година од Манчестер Јунајтед во чии редови играше шест години.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нема резултат состанокот на заедничката мешовита експертска комисија за историски и образовни прашања за спроведување на договорот за пријателство меѓу Македонија и Бугарија

Нема никаков напредок во споровите со Република Македонија. Ниту вториот ден, од работата на зедничката мешовита експертска комисија за историски и образовни прашања, воспоставена...

Беше ѕвезда во Реал Мадрид и му предвидуваа голема кариера, сега прогласува банкрот

Кога во 2007 година тогаш 20-годишниот холандски фудбалер Ројсон Дренте потпиша за Реал Мадрид, многумина му предвидуваа голема кариера. Меѓутоа, Дренте не се наигра...

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...
- Advertisement -