17.1 C
Skopje

Забрчанец: Да не дозволиме да отиде во неповрат сè што направиме, сè што направивте

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Драги пријатели, Ја знаете разликата. Голема е како ден и ноќ. Како утре и некни. Како напред и назад. Како Заев и ДПМНЕ.

Имавме грешки и погрешни чекори. И ги признаваме и се поправавме секогаш кога ќе креневте глас. Но големите чекори напред не дозволија земјата да ни тапка во место.

Да не дозволиме да отиде во неповрат сè што направиме, сè што направивте.

Преземете чекор во среда, дајте глас, дајте шанса, дајте пат да продолжиме заедно напред.

Ова не е време за молчење. Не е време за седење дома. Ова е време за ваша одлука. Вие сте на потег.

Сигурен сум дека можеме!

Во среда, број три!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -