6.9 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Ние сме НАТО – Од Словенија со порака: Дониравме маски и ракавици на барање на Владата на Северна Македонија

На сајтот на Министерството за Одбрана на Република Словенија е објавена донацијата која стаса кај нас вчера, истата е во вредност од 110.000 евра. На...

Цел град се крена на нозе: Тројца деца останаа без татко поради вируусот, а мајка им е во болница

За трите деца од 16, 14 и 9 години кои останале сами дома во станот кога нивниот 45. годишен татко го загубиил животот поради...

Прашање до љубителите на математика: Одговорот напишете го во коментар (Фото)

Математика претставува логички строго изучување на теми, како: квантитет, структура, простор и промена. Исто така, математиката е збир од знаења кој претставува предмет на...

Забрчанец: СДСМ носи развој и сигурна иднина, ДПМНЕ страв и мрачно минато

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец. Во продолжение во целост Ви го пренесуваме:

СДСМ носи развој и сигурна иднина, ВМРО-ДПМНЕ нуди страв и мрачно минато.

11 години ДПМНЕ ги држеше платите на најниски стапки за да ги уценува граѓаните. За 2.5 години СДСМ ја покачи минималната плата за 60%, а просечната за 4000 денари.

11 години ДПМНЕ се богатеше, градеше бели палати и се луксузираше со народни пари. За 2.5 години СДСМ ја покачи социјалната помош за сиромашните за 300% и воведе целосна транспаретност во трошењето на државниот буџет.

11 години ДПМНЕ газеше врз човековите права и слободи и врз медиумите. 2.5 години живееме во целосна слобода и во крајно демократски општествен амбиент.

11 години ДПМНЕ работеше на затворање на земјата, изолација и кавги со соседите. За 2.5 години со СДСМ Северна Македонија стана членка на НАТО и земја со исклучително високо почитување во регионот и меѓу западниот демократски свет.

11 години ДПМНЕ ги држеше граѓаните во манипулација со постојани меѓуетнички тензии. За 2.5 години СДСМ целосно ги релаксираше меѓуетничките односи и овоможи амбиент каде различните можат да живеат заедно со меѓусебна почит.

Latest Posts

Ние сме НАТО – Од Словенија со порака: Дониравме маски и ракавици на барање на Владата на Северна Македонија

На сајтот на Министерството за Одбрана на Република Словенија е објавена донацијата која стаса кај нас вчера, истата е во вредност од 110.000 евра. На...

Цел град се крена на нозе: Тројца деца останаа без татко поради вируусот, а мајка им е во болница

За трите деца од 16, 14 и 9 години кои останале сами дома во станот кога нивниот 45. годишен татко го загубиил животот поради...

Прашање до љубителите на математика: Одговорот напишете го во коментар (Фото)

Математика претставува логички строго изучување на теми, како: квантитет, структура, простор и промена. Исто така, математиката е збир од знаења кој претставува предмет на...

АКТУЕЛНО

Ние сме НАТО – Од Словенија со порака: Дониравме маски и ракавици на барање на Владата на Северна Македонија

На сајтот на Министерството за Одбрана на Република Словенија е објавена донацијата која стаса кај нас вчера, истата е во вредност од 110.000 евра. На...

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.