fbpx
-10 C
Skopje

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај 1972 година. Најпрво се прославил како музичар, а малку подоцна се испробал и како актер во повеќе познати турски серии.

Дениз зад себе има два неуспешни брака. Во првиот брак бил женет со Хандан Дениз. Тие во брак биле 10 години, од 1992 до 2002 година

Во вториот брак беше оженет со познатата турска актерка и манекенка Фејзе Актан. Овој пат актерот во брак беше само 15 месеци. Двојката заедно има едно дете, синот Кузеј, кој сега има една годинка.

Богатството на Оскан оваа година е проценето на 5 милиони долари. Неговата заработка се должи на неговите настапи и турнеи низ светот. Но, тој исто така заработува и од улогите кои последниве години ги добива како главен лик во повеќето познати турски серии.

Турската хит серија “Истанбулската невеста“ која руши рекорди на гледаност во нашата земја, е снимена според вистински настан. Иако серијата започнува кога истанбулската невеста Суреја доаѓа во Истанбул и се мажи за познат богат Турски бизнисмен Фарук, почетокот на оваа приказна започнува многу порано.

Името на вистинската Истанбулска невеста е Улку Уст (Ülkü Üst Sarpkan). Улку е родена во 1955 година, а Суреја не и било вистинското име, туку Улку Уст.

Улку Уст се запишала во средно училиште во Истанбул, но таа не можела да ја потисне својата страст кон музиката, па многу брзо го напушта училиштето и се зачленува во Музичкото здружение “Румели“ каде што зема часови од познати музички звезди. Таа мора да работи за да преживее, па се вработила како продавачка во една мала локална продавничка за облека.

Среќата и се насмевнува кога главниот солист на групата “Бели цветови“ се жени и ја напушта групата, па таа станува главен вокал и солист на групата. Тогаш започнува периодот кој го менува целиот нејзин живот. Концерти, турнеи и настапи.

Приказната за познатата “Истанбулска невеста“ започнува кога таа ќе го сретне младиот и згоден Аљем Шарпкан (Alijem Sarpkanom) кој потекнува од една од најбогатите и најпонзатите фамилии од Бурса кој дошол да ја слуша на нејзиниот концерт. Тој дури после пет години успеал да ја убеди да се омажи за него.

Уклу денес се занимава со мода. Има свој бутик за венчаници и свечени фустани. Со Аљем има две деца, иако во 2007 година одлучуваат да живеат одвоено после цели 25 години брак

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -