fbpx
8 C
Skopje

Заев: Бев во целиот свет, но само Струмица е таа од каде што ја црпам енергијата

АКТУЕЛНО

Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Струмица, секогаш од овде ја црпам позитивната енергија, од мојот град, од моите сограѓани. Ова го напиша премиерот Зоран Заев на фејсбук.

– Памети Струмица како сакаа да ни го уништат духот за време на режимот и секогаш наоѓавме нова сила да успееме. Оваа полна сала вечерва испраќа силна порака, Струмица била и ќе продолжи по прав пат. Ја охрабрувам целата држава да продолжи по прав пат, затоа што тоа е единствениот праведен пат, напиша тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -