14 C
Skopje

Заев: Да се помогне секому кому му е потребна помош – горд сум што се исправивме пред предизвикот (Видео)

АКТУЕЛНО

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на прес конференција пред седиштето на партијата, за најновиот сет економски мерки од Владата.

Да се помогне секому кому му е потребна помош. Тоа беа принципите со кои се водевме заедно со економскиот совет кога го креиравме третиот сет на мерки. Денес ја поздравувам Владата што усвои голем дел од нашите мерки.

Оваа здравствена криза не стави на тест нас и целиот свет. Горд сум што се исправивме пред предизвикот, рече првиот човек на СДСМ Зоран Заев на денешната пресконфернеција.

Целата пресконференција на претседателот на СДСМ погледнете ја во продолжение:

[ВО ЖИВО:] Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за треиот сет економски мерки

[ВО ЖИВО:] Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за треиот сет економски мерки

Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Tuesday, May 19, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...

Рекорди се нижат: Се апелира на почитување на мерките – над 983 луѓе биле казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за...
- Advertisement -