fbpx
24.8 C
Skopje

Заев: Денеска имам намера да вртам телефони, сакам да се зголеми парламентарното мнозинство

АКТУЕЛНО

Премиерот, Зоран Заев, на денешната прес конференција со германскиот државен министер за европски прашања, Михаел Рот, одговарајќи на прашање за најавената реконструкција на Владата, порача до парламентарните партии да размислат за понудите кои ги добиле.

-Предлозите се вредни за размислување, го очекувам одговорот од нивна страна. Синоќа се слушнав со еден од лидер на овие парламентарни групи. Денска имам намера да вртам телефони, сакам да се зголемам парламентарното мнозинство – додаде тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -