30 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Д-р Сашко Николов: Не смееме да дозволиме, да идеологијата на младите, бидат политичките партии

Не смееме да дозволиме, да идеологијата на младите, бидат политичките партии и нивните членски книшки. Трудот, знаењето и амбицијата за уште подобро, треба да...

Салиу: Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања

Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања... Министерството и #8септември треба да и покажат на јавноста како се лекуваат пациентите...

Заев до Мицкоски: Не си ме извадил од уста, тоа зборува колкав комплекс имате вие

Зоран Заев не си го извадил уста, тоа зборува колкав комплекс имате вие. Сте немале и немате став за ниту едно важно прашање досега. Тоа го гледаме и во вашите рекламни спотови. Јас ги објавив сите криминали на ВМРО-ДПМНЕ. Јас сум бил тој кој што комплетно ги тргнал сите раце од правосудството за да може слободно да тераат постапки. Ако Заев дигаше телефон како што дигаше ВМРО-ДПМНЕ можеби ќе имаше луѓе во затвор. Судиите имаат одговорност и тука е нашето незадоволно. Зарем е чесно да се јавам во судот и да донесувам одлуки во нивно име? Не, тоа го правеа ВМРО-ДПМНЕ. Создадовме транспаретност и слобода, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешниот ТВ дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Колку и да сте должни кон Орце Камчев, нема да можете да го спасите. Секој ќе одговара во оваа држава, додава тој и вели дека Мицкоски се бори за спас на бизнисменот Орце Камчев.

Зоран Милески Кичеец добивал инструкции од Мицкоски да работи за изборите. Гледам и Сашо Мијалков и Орце Камчев давале пари за изборите. Се што се прави е интриги и опструкции на процесите заради пусти пари. Они опстојуваат во политика само поради пари, тие се комплетно исти како режимот против кој се боревме, вели Заев во ТВ дуелот.

Latest Posts

Д-р Сашко Николов: Не смееме да дозволиме, да идеологијата на младите, бидат политичките партии

Не смееме да дозволиме, да идеологијата на младите, бидат политичките партии и нивните членски книшки. Трудот, знаењето и амбицијата за уште подобро, треба да...

Салиу: Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања

Хатеме Сулејмани замина на подобро место, но нејзината смрт отвори многу прашања... Министерството и #8септември треба да и покажат на јавноста како се лекуваат пациентите...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.