fbpx
0 C
Skopje

Заев до Мицкоски: Не си ме извадил од уста, тоа зборува колкав комплекс имате вие

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Зоран Заев не си го извадил уста, тоа зборува колкав комплекс имате вие. Сте немале и немате став за ниту едно важно прашање досега. Тоа го гледаме и во вашите рекламни спотови. Јас ги објавив сите криминали на ВМРО-ДПМНЕ. Јас сум бил тој кој што комплетно ги тргнал сите раце од правосудството за да може слободно да тераат постапки. Ако Заев дигаше телефон како што дигаше ВМРО-ДПМНЕ можеби ќе имаше луѓе во затвор. Судиите имаат одговорност и тука е нашето незадоволно. Зарем е чесно да се јавам во судот и да донесувам одлуки во нивно име? Не, тоа го правеа ВМРО-ДПМНЕ. Создадовме транспаретност и слобода, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешниот ТВ дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Колку и да сте должни кон Орце Камчев, нема да можете да го спасите. Секој ќе одговара во оваа држава, додава тој и вели дека Мицкоски се бори за спас на бизнисменот Орце Камчев.

Зоран Милески Кичеец добивал инструкции од Мицкоски да работи за изборите. Гледам и Сашо Мијалков и Орце Камчев давале пари за изборите. Се што се прави е интриги и опструкции на процесите заради пусти пари. Они опстојуваат во политика само поради пари, тие се комплетно исти како режимот против кој се боревме, вели Заев во ТВ дуелот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...

Еkс сопругата на екс директорот си го промени презимето на фејсбук и инстаграм: Еве како се презива сега

Агенса Ораноска, поранешната сопруга на екс-директорот на АЕК, Роберт Орданоски го промени презимето на профилите на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“, два дена откако Орданоски...

ШOK ПРЕД ХОТЕЛОТ НА ЏОКОВИЌ: Српски навивач сакаше да оди во собата на Ноле, реагираше ПОЛИСИЈА (ВИДЕО)

Правилата се прилично строги и тенисерите не можат да го напуштат хотелот, освен кога одат на тренинг. И додека Новак одмараше во својата соба,...

Колев: Да го зaпалиш знамето на државата која дала државјанства на илјадници твои граѓани за работат низ цел свет е меко кажано невоспитано

Да го запалиш знамето на државата која прва не призна и испрати јасен сигнал кон целиот свет дека Македонија ќе биде самостојна и суверена...

Душичка: Атиџе за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички

По повод 57-миот роденден на Атиџе, нејзината најверна пријателка со која заедно одат на шопинг пијат кафе Сузана Турунџева и приреди вистинско изненадување ...
- Advertisement -