fbpx
2 C
Skopje

Заев: Ги укинуваме патните трошоци за пратениците, ја професионализираме администрацијата

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Воведуваме законска обврска за јавна објава на сите службени трошоци на сите функционери во извршната, локалната и судската власт, вели Заев во постот.

Претседателот на СДСМ и носител на листата во изборната единица 4, Зоран Заев во објава на Фејсбук пиша дека потребна е дополнителна професионализација на администрацијата и додаде дека се укинуваат патните трошоци за сите пратеници во Собранието. Тој напиша и за законската обврска за јавна објава на сите службени трошоци на сите функционери.

Администрацијата мора да им служи на граѓаните и затоа, дополнително ја професионализираме и ја намалуваме за 20%.

Ги укинуваме патните трошоци за пратениците во Собранието.

Воведуваме законска обврска за јавна објава на сите службени трошоци на сите функционери во извршната, локалната и судската власт.

#Можеме уште повеќе, уште подобро!, напиша Заев.

Време е за ред, правда и дисциплина❗✅ Администрацијата мора да им служи на граѓаните и затоа, дополнително ја…

Posted by Zoran Zaev on Saturday, June 27, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...

Талат од Преспав: Дури работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот

Како е да се снима во време на корона и колку се плашеле доколку се заразат од престанок на снимање на Преспав. Снимањето за...

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер...

Kавга која ја доведе до солзи: Зорица Брунцлик се расплака во живо на Пинкове Ѕвезди

Никој ништо не рекол и не направил. Дали ова е поради мене? Ова е навистина смислено. Во сред емисија со овие зборови се обрати еден...

Твдроглави, но посветени и лојални: Ова се силните карактеристики на луѓето кои во хороскоп се Бик

Голем дел од луѓето не веруваат во хороскоп, но за оние кои веруваат, интересно е да се препознаат одредени карактеристики кај луѓето, кои припаѓаат...
- Advertisement -