32 C
Skopje

Заев и Николовски го честитаа роденденот на ВМРО Народна (Видео)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Крив сум и кога станав претседател на СДСМ за сите неуспеси на ВМРО-ДПМНЕ, крив сум поради тоа што овој период се случија огромни успеси на државата, крив сум за НАТО, крив сум за веројатно за се. Но сакам да бидам крив за сите успеси, за сите економски успеси и мерки во државата, рече првиот човек на СДСМ Зоран Заев во денешното обраќање на Крива Паланка.

Тој и Љупчо Николовски при обраќањето го честитаа роденденот на ВМРО Народна партија која на овие парламентарни избори има свој претставник на кандидатските листи за пратеници од коалицијата „Можеме“, а тоа е генералниот секретар на партијата Љупчо Балкоски кој е на 7 позиција во ИЕ 3 каде што носител е токму пак генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.

За членовите на ВМРО – Народна партија, чест и задоволство претставува кога денес на јавен настап на трибина во Крива Паланка, претседателот на СДСМ Зоран Заев и генералниот секретар Љупчо Николовски, го честитаа роденденот на ВМРО – Народна, партија која под водство на лидерот Георгиевски цврсто и јасно се определени за учество на Македонија во започнатите евроинтеграциони процеси.
Благодарност до Коалиционите партнери за честитките и заедничка Победа на 15 јули, напиша Балкоски.

🔴[Во живо од Крива Паланка:] Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“

🔴[Во живо од Крива Паланка:] Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Samstag, 4. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -