fbpx
0 C
Skopje

Заев од Штип: Д-р Сашко Николов е џандар збира, вреди за сите 20 кандидати од листата на ВМРО-ДПМНЕ во трета изборна единица

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Да одите дома да гледате дуелот во 8 и 15 со Мицкоски и да ви биде јасно кој ќе биде победник на 15 јули. Дуелот на МТВ во 20 часот и 15 минути, таму е целосното разобличување на се. Победуваме ние, победува македонскиот народ, победуваат сите граѓани на оваа наша убава земја бидејќи тоа е патот по кој треба да се движиме. Треба ли да ве потсетам на методите со кои се служеа. Тепаа студенти, тепаа стечајни работници, тепаа пратеници, ги тероризираа сите неистомисленици, апсеа луѓе кои се против нив, му го срушија објектот на Фијат, апсеа бремени жени, прислушкуваа 20.000 граѓани, инкасираа по 66 милиони од глоби и казни од фирмите, затвараа дуќани, рекетираа фирми и што ли уште не. Треба ли да ја додадам А1 телевизија затоа што објавиле на вести дека ништо не се гради таму каде што Груевски ставил камен темелник. Направија лустрација на наши граѓани, херои, го лустрираа Славко Јаневски, грандиозен лик, еден Томе Серафимовски и редица други. Тоа беше нивното владеење. Таа обновата, тоа враќање на режимот назад нема да се случи. Зоран Заев е живиот сведок на сите можни сценарија создадени во монструозниот ум на Груевски и неговиот ученик Христијан Мицкоски.

Зоран Заев издржал многу, ќе издржи уште малку. Го издржав обидот за убиство, крстовите по државата со моето име, некрлозите со мојот лик, го издржав италијанскиот новинар и македонскиот новинар. Ќе издржам уште некој ден, но би сакал од овде да му се обратам на Исцелителот бидејќи треба да знае дека ако има намера да исправува луѓе, мора претходно да им каже на граѓаните каде е фамозната Тиранска Платформа, каде е кантонизација, каде се милионските мигранти, ги нема никаде, тоа се лаги со опашки. Комплетно е разобличен Мицкоски и тајфата околу него. Завршуваат нивните опструкции. Ја слушнавте ли изјавата на Мицкоски кој рече дека во првите шест месеци ќе одговарал некој. Што кажува тоа? Тоа кажува дека тој има намера да биде и обвинител и судија. Да не почитува ниту независно судство, ниту независно обвинителство. Викаат ќе ја врателе државата. Од кого бре мајката, па таа е вратена на народот, но никогаш повеќе нема да се врати на режимот. Немам ниту тронка дилема околу епилогот на изборите. Како во Штип, така и сегде, ќе бидат поразени. Се стопија како стиропорот во Скопје 2014, така и тие се отворија. Ние имаме чисти кандидати, без ниту една дамка. Треба да бираме да гласаме во 3 ИЕ. Овде доктор Емилија Рамбабова, која претставува општественик за пример, доктор Сашко Николов е џандар збира за сите 20 од нивната листа. Сам вреди колку нивните 20 во 3 ИЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...

Еkс сопругата на екс директорот си го промени презимето на фејсбук и инстаграм: Еве како се презива сега

Агенса Ораноска, поранешната сопруга на екс-директорот на АЕК, Роберт Орданоски го промени презимето на профилите на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“, два дена откако Орданоски...

ШOK ПРЕД ХОТЕЛОТ НА ЏОКОВИЌ: Српски навивач сакаше да оди во собата на Ноле, реагираше ПОЛИСИЈА (ВИДЕО)

Правилата се прилично строги и тенисерите не можат да го напуштат хотелот, освен кога одат на тренинг. И додека Новак одмараше во својата соба,...

Колев: Да го зaпалиш знамето на државата која дала државјанства на илјадници твои граѓани за работат низ цел свет е меко кажано невоспитано

Да го запалиш знамето на државата која прва не призна и испрати јасен сигнал кон целиот свет дека Македонија ќе биде самостојна и суверена...

Душичка: Атиџе за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички

По повод 57-миот роденден на Атиџе, нејзината најверна пријателка со која заедно одат на шопинг пијат кафе Сузана Турунџева и приреди вистинско изненадување ...
- Advertisement -