fbpx
-6 C
Skopje

Заев од Тетово: Ќе го победиме ДУИ во ИЕ6 и ќе имаме дупло повеќе пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев од вечерашната трибина од Тетово порача дека коалицијата на СДСМ и БЕСА ќе го победи ДУИ во шестата изборна единица.

Другарки и другари, да бидете горди, зошто Зоран Заев ви го дава зборот, порача тој.

Пред вас сме вечерва, двајца носители од Тетово, Билал Касами од Беса и Фаница од СДСМ, а веднаш после нив е Бејџан. Имаме застапеност од сите етнички заедници. Бидете горди затоа што успеавме да направиме мултиетничка коалиција и тоа пред изборите, не после. Во шестата изборна едниција ќе го победиме ДУИ. Ќе ја победиме Алијансата на Албанците и Алтератива. Ќе имаме најмногу дупло пратеници отколку ВМРО-ДПМНЕ. Затоа што тоа е иднината. Затоа што на народот му е преку глава од квази-патриоти и националисти, рече Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...
- Advertisement -