fbpx
-2 C
Skopje

Заев откри што прави во самизолација и како го поминува времето во својот дом (Видео)

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Канал5 телевизија открива што прави во самоизолација во својот дом и како го поминува своето време.

– Во текот на работниот ден читаме одредени одлуки, драфт верзии на документи за да изградиме свои ставови. Секој работен ден е работен ден и дома. После 16:00 часот олабавуваат институциите и мојот ангажман. Знам да прочитам книга и да изгледам доцна некој филм. Семејниот живот е важен и нормално поминувам време со сопругата и децата.

Погледнете го интервјуто на првиот човек на СДСМ.

Интервју за Канал 5 – Како изгледа самоизолацијата

За време на самоизолазија работам, поминувам време со фамилијата, читам и гледам филмови. На оваа тема разговаравме на интервју за Канал 5. Сакам да испратам апел до сите граѓани, да знаат, дека државата и институциите постојат за нив, за сите можни потреби им стојат на располагање. Но, истовремено апелирам граѓаните да ги почитуваат институциите и сето она што се укажува или препорачува. На тој начин ќе се заштитиме себе, а ќе ги заштитиме роднините, пријателите и сите со кои комуницираме. Само така полесно ќе ја пребродиме оваа криза предизвикана од коронавирусот. Поздрав од Струмица.

Posted by Zoran Zaev on Monday, April 13, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...
- Advertisement -