fbpx
6 C
Skopje

Заев вечерва на МРТ: Притворот е еден тип на казна, без разлика за кого се работи

АКТУЕЛНО

Премиерот на Македонија, Зоран Заев вечерва гостува во МРТ заедно со министерката за финансии, Нина Ангеловска и одговараа на прашања на новинари и уредници на медиуми од земјава.

Според Заев, притворот е еден тип на казна, без разлика на тоа за кого се работи.

„Јас се борев со нашиот народ, да притворот не биде казна. Верувам дека притворот е казна. Без разлика за кој се работи. Она каде што не сме задоволни, тоа јавно го коментираме и треба да ветинг да има за политичарите, МВР, судството“, истакна Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -