fbpx
-3 C
Skopje

Заев: За една година граѓаните ќе добијат целосно обновена модерна патна мрежа

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Се реконструира целиот Коридор 8, целосно се обновува патната мрежа што нѐ поврзува со Република Бугарија. Република Северна Македонија се поврзува и внатрешно и кон соседните земји, истакна Заев.

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во посета на источниот дел од државата, каде интензивно се работи на неколку патишта за поврзување на еден од инфраструктурно најзапоставените делови, најави дека се работи на поголема домашна патна поврзаност, но и со соседите.

Се реконструира целиот Коридор 8, целосно се обновува патната мрежа што нѐ поврзува со Република Бугарија. Република…

Posted by Zoran Zaev on Sunday, June 21, 2020

Се реконструира целиот Коридор 8, целосно се обновува патната мрежа што нѐ поврзува со Република Бугарија. Република Северна Македонија се поврзува и внатрешно и кон соседните земји.

За една година граѓаните ќе добијат целосно обновена модерна патна мрежа, што ќе има позитивен ефект врз поврзувањето на граѓаните од двете земји и врз унапредување на трговските и економски релации помеѓу компаниите.

Кризата предизвикана од пандемијата со коронавирусот не ги попречи капиталните инвестиции. Напротив, имаме забрзано темпо на изградба. Можеме уште повеќе и уште подобро да ја градиме и развиваме нашата убава земја, напиша во пост на Фејсбук претседателот на СДСМ, Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Имаат право да го мразат и ДПМНЕ и СДСМ: Се што kажа, денес е реалност, се што ќе каже за во иднина ќе стане...

Прочитај повеќе Имаат право да го мразат и едните и другите. И неговите, оние од ВМРО-ДПМНЕ кои ги создаде и кои во 90-тите се натпреваруваа...

Еkспертите предупредуваат: Ова е најголемата грешка која човеk може да ја направи по примањето на вакцината против Kовид-19

Вакцините против коронавирусот даваат надеж дека на глобалната епидемија конечно ќе ѝ дојде крајот, велат експертите. Сепак, тие предупредуваат дека луѓето никако не смеат да...

ТАЖНА ВЕСТ Имаше само 24 години: Почина синот на славнaтa манекенка koја пленеше со својата убавина

Тој тргна по стапките на својата славна мајка, која го магепса светот со својата убавина во 90-тите години, но според странските медиуми, страшниот пороk...

Најнова временсka прогноза за виkендот

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од...

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...
- Advertisement -