fbpx
5 C
Skopje

Зафиров од ГДУ: Законот за двојазичност се користи како алатка Груевски да се спаси и од случајот ТНТ

АКТУЕЛНО

Членот на Управувачкиот коминтет на ГДУ, Стојанче Зафиров, во емисијата „168 Анализи и коментари“ на ТВ Стар, изјави дека преку застарувањето на делата, Груевски ќе се врати во земјата како невин човек. Зафиров додаде дека законот за двојазичност се користи како алатка за спас на поранешниот премиер и дека ВМРО-ДПМНЕ молчи.

Преку застарувањето на делата, Груевски ќе се врати во земјата како невин човек. Законот за двојазичност се користи како алатка за спас на поранешниот премиер. ВМРО-ДПМНЕ молчи.

Posted by Граѓанско Демократска Унија on Tuesday, November 19, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -