fbpx
-3 C
Skopje

ЗАГИНА ТАТKOТО НА ПОЗНАТАТА ПEJАЧКА: Непознат сторител го удрил со атомобил и побегнал од местото на несреkaта

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Локалната полиија бара да се појават сите сведоци на несреkaта, а славната раперка сè уште не ја објавила смртта на нејзиниот татко.

Роберт Марај, 64-годишниот татко на раперката Ники Минаж, почина откако во петокот попладне го удри автомобил.

Според американските медиуми, Роберт одел по патот на Лонг Ајленд кога се случила несреќата, а возачот кој управувал со автомобилот избегал од местото на несреќата. Иако наскоро беше хоспитализиран, во саботата им подлегна на повредите.

Локалната полиција бара сите сведоци на несреќата да се пријават.

Ники Минаж сè уште не ја коментирала смртта на нејзиниот татко.

Синот на Мајкл Џексон има 24 години и денес изгледа вака: Секој забележува една од неговите црти (ФОТО)

Тој е во центарот на вниманието на медиумите уште од детството поради неговиот славен татко, легендарниот Мајкл Џексон. Мајкл почина во 2009 година кога Принс имаше само 12 години.

Принцот е најстарото дете на познатиот пејач. Неговата мајка е Деби Роу, со која Мајкл Џексон се ожени во 1996 година, додека беше бремена со Принс. Тој има помала сестра, Парис, 22.

Кога Мајкл и Деби се разведоа во 1999 година, пејачот доби старателство над двете деца.

Принс има и помлад брат, сега има осум години, а се роди од анонимна сурогат мајка во 2002 година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -