fbpx
5 C
Skopje

Захариев: Да им покажеме дека Штип е браникот на слободата (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три Чешми истакна дека во изминатите четири години реализирани се 20 проекти од страна на локалната власт.

– Ни остана уште малку да напривиме училишна спортска сала и ќе ја направиме, ќе го асфалтираме патот до вашите гробишта. Во новата индустриска зона ќе имаме нови 10 фабрики. ТИР зоната е овде спроти вас, која нуди нови работни места. Нашата визија е луѓето да бидат насмеани и среќни, да отвараме нови работни места. Вие да бидете тие и да останете во вашата населба, рече Захариев.

Тој на средбата со граѓаните во населбата Баби забележа дека се завршени над 30 проекти, асфалтирани се улиците, изградена е нова спортска сала, паркови, а прво што ќе направи во наредните четири години ќе биде асфалтирање на улицата „Крушевска Република“ и останатите улици.

Груевски пред граѓаните на населбите Три Чешми и Баби забележа дека ВМРО-ДПМНЕ секогаш и во добро и во лошо ќе биде заштитник на интересите на македонскиот народ и граѓаните на Република Македонија.

– Видовме дека СДСМ немаат ниту некои проекти, ниту некоја сериозна програма и затоа ни зборуваат за воздух, за магла, за ветер. Видоа дека не можат да не победат со работа па удрија на криминални избори, рече Груевски.

Тој при тоа ги повтори обвиненијата за поткуп, уцени, и оти дел од полицијата, се оденсувала како партиска полиција.

Груевски и Захариев на средбите со граѓаните во двете штипски населби забележаа дека програмата за Локалните избори ги содржи сите проекти, кои се на барање и се идеи на самите граѓани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...
- Advertisement -