fbpx
13.8 C
Skopje

Заминала да работи во Словачка да работи и веќе не се јавила – загрижен скопјанец бара помош

АКТУЕЛНО

Четириесет и шест годишниот Р.Т. од Скопје, пријавил во полиција дека неговата 33-годишна сопруга А.Т. на 27.07.2018 година заминала за Република Словачка на работа по претходен договор преку социјалните мрежи.

Пријавителот до 01.10. имал контакт со неговата сопруга по што повеќе не може да стапи во контакт со неа бидејќи телефонскиот број преку кој контактирале, не бил во функција.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -