fbpx
14.8 C
Skopje

Започна сезоната на ајварот во Амбасадата на САД (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Септември, месец кога најголемиот дел од семејствата во Македонија приготвуваат едно од највкусните традиционални јадења, ајвар.

Овој специјалитет на балканската кујна кој води потекло од Македонија, веќе го пробал и амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли.

Тој на својот Твитер налог се пофали дека го вкусил овој специјалитет од нашето поднебје во кафулето на Амбасадата на САД во Македонија.

Познато е дека амбасадорот Бејли е голем обожавател на македонската традиционална кујна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -