fbpx
0.8 C
Skopje

Запознајте ги трите најнесреќни навивачи на Барселона

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Навивачите на Барселона денес го чекаа натпреварот против Лас Палмас во пресрет на шпанското првенство, но на крајот не можеа да присуствуваат на истиот. Како што веќе е познато, поради референдумот во Каталонија Барселона бараше денешениот натпревар да се одложи, а откако Фудбалскиот сојуз на Шпанија тоа не го дозволи Барса одлучи да го игра натпреварот зад затворени врати, односно без присуство на публика.

Тоа беше точка и на тажната судбина на една фамилија од Австралија која навива за овој клуб. Имено, брачниот пар со својот син пристигна во Барселона на натпреварот против Лас Палмас, каде картите ги резервирале уште пред три месеци.

Сепак, на крајот тие не можеа да го гледаат клубот за кого навиваат иако преминале илјадници километри. Овде не е крајот на нивните маки. Вистинските маки почначе пред самото патување. Тие резервирале карти највеќе за да го видат Бразилецот Нејмар кој е омилен играч на нивниот син, но на крајот тој не успеа да го види ниту Нејмар, ниту Барселона.

Но, на крајот имаа барем мала причина за радост бидејќи нивниот тим зад затворени врати го победи Лас Палмас со сигурни 3:0 со головите на Бускетс и Меси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...

Еkс сопругата на екс директорот си го промени презимето на фејсбук и инстаграм: Еве како се презива сега

Агенса Ораноска, поранешната сопруга на екс-директорот на АЕК, Роберт Орданоски го промени презимето на профилите на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“, два дена откако Орданоски...
- Advertisement -