fbpx
6.8 C
Skopje

Заврши историската средба на ЕУ – Западен Балкан во Софија (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Заврши историската средба на врвот на ЕУ – Западниот Балкан, кој се одржа денес, 17 мај 2018 година, во Софија, Бугарија.

На денешната средба се постигна согласност односно Декларација од Софија, кон која се присоединија партнерите од Западен Балкан.

 

ФОТО

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -