fbpx
1 C
Skopje

Завршни подготовки за „МАРШОТ ЗА МАКЕДОНИЈА“ организиран од Тврдокорни!

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ на 24 Февруари (Петок) во 17:00 часот ќе одржат мирен марш под мотото „Марш за Македонија – Завет за Македонија“.

Еден од членовите на здружението во изјава за „Поглед.мк“ уште еднаш ги повикува сите Македонски граѓани да излезат и да го поддржат „Маршот за Македонија“ организиран токму од новоформираното МПЗ „Тврдокорни“.

„Подготовките околу Маршот на Тврдокорните, МАРШ ЗА МАКЕДОНИЈА-ЗАВЕТ за Македонија, влегуваат во завршна фаза. Во Петок,2 на 24.02.2017 во 17 часот, настанот ќе започне со собир пред Соборниот храм а околу 18 часот ќе тргне поворкката кон споменикот на Бранителите, каде што ќе биде положено свежо цвеќе и ќе биде упатено официјално сооштение до јавноста“, велат од „Тврдокорни“.
Од таму додаваат дека Маршот е уредно пријавен во полициската станица – Центар и надлежните органи се информирани за маршутата, а истата ќе се движи долж по бул. Климент Охридски, бул. Димитрија Чуповски, преку Рекорд до споменикот на Бранителите пред собрание.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -