fbpx
9 C
Skopje

Жена посакала да го гушне своето новородено бебе. Тоа, што се случило потоа ќе ве остави без зборови

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Младо семејство, Карен и Брајан Волма, кои веќе имаат две деца, се решиле за трето дете.

Кога Карен забременува, лекарите го диагностицирале бебето со Даунов синдром. Лекари им кажале дека веројатноста детето да се роди живо биле минимални, но младите родители сепак решиле да си го задржат.

Во 35 седмица Карен се породила и за среќа на семејството, детето се родило живо, но имало бубречна недостатачност при што било приклучено на апарати и поминало над 70 денови на интензивна нега.

Во последните денови лекарите кажале дека веројатностите да живее детето се многу мали и ги прашале родителите дали имаат некаква желба пред да се збогуваат со детето. Тогаш мајката побарала да го земе детето во својата прегратка. Докторите биле против ова решение бидејќи ова значело сигурна смрт за детето, но решението било на родителите.

Foto

Одкако го земала во прегратки детето, таа започна да му пее песнички при што тоа започнало да се смее и реагирало добро на надворешниот свет. Тогаш тие решиле да си го земам своето дете од болницата и да го однесат дома. Спротивно на верувањето на лекарите дека тоа ќе бидат последните денови на детето, денес бебето има 6 месеци и си расте во својот дом, до неговите мајка, татко, сестричка и братче.

Foto

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -