fbpx
0 C
Skopje

Жена посетила салон за убавина, а потоа нејзината внука неможела да ја препознае

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Понекогаш за да ги пребродиме тешкотиите во животот, треба да започнете со промена на надворешниот свет, кое да помогне за позитивна промена на внатрешноста на човекот и тоа како се чувствува.

Ваква промена се случи на Мери Џонсон, која по многу несреќни моменти во нејзиниот живот, и загуба на својата мајка, била во депресија. Со години не се гледала во огледало и не се интересирала каква облека носи и дали нејзината коса е оформена или не.

За среќа Мери пронашла активна подкрепа во лицето на нејзината внука, која повеќе не сакала да ја гледа нејзината баба тажна. Затоа внуката ја изненадила со подарок да посети салон за убавина.

Мери се плашела многу од радикални промени но за да ја направи среќна нејзината внука се решила на овој чекор. И денес е повеќе од благодарна за овој чекор.

По процедурата за нејзината промена нејзината внука неможела да поверува како изгледа нејзината баба, со голема насмевка на лицето.

Погледнете ги фотографиите и убедете се сами:

Foto

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -