fbpx
5 C
Skopje

Животот на овие 5 хороскопски знаци драстично ќе се смени во 2019 година

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Хороскопот за 2019 година веќе сугерира дека идната година ќе биде година на големи промени во сите аспекти од нашите животи. За некои хороскопски знаци работите ќе се сменат на подобро, додека за останатите хороскопски знаци промените ќе бидат негативни.

Ова се петте хороскопски знаци чиј живот ќе се смени во 2019 година:

Бик – Кажете и „збогум“ на вашата досегашна рутина,вашиот живот ќе се смени, а во 2019 година ќе ја откриете вашата нова страна. Ќе бидете посигурни и посмели, особено кога станува збор за љубовта. Оваа година, вашата страст и енергија ќе ја зачини вашата секојдневна вообичаена секојдневна рутина.

2019 е година во која ќе ви се исплати напорната работа. Од мај до септември ќе вложите најголем труд за да добиете награда. Промените ќе се случат и во вашето финансиско подрачје од животот, почнувајќи од април до јуни. Односите најдобро ќе функционираат со другите земјени знаци.

Лични прилики за Бик: За да ги остварите целите за оваа година, би требало да работите со цврста група за поддршка, да се подготвите пред јуни,завршете некои поранешни истражувања или подобрете ги вештините во овој период. Во мај и јуни 2019 година доаќа до промени. Ако напорно работите од почетокот на февруари до почеток на јуни тоа ќе ви донесе профит.

Лав – За вас, 2019 е година на разбирање и реализација. Конечно ќе ги преземете потребните чекори за да ги остварите соништата. Можеби тоа нема секогаш да биде мирно возење и иако сте навикнати успешно да ги совладувате препреките кои ќе ви се најдат на патот,ова би можело да биде нешто со што нема така лесно да се справите. Во секој случај,промените ќе бидат добри и ќе ви овозможат да ја пронајдете вистинската љубов.

Првите месеци повеќе се насочени на пријателите и односите, љубов и финансиите, а можете да доживеете и неколку изненадувања кои доаѓаат на почетокот на годината преку друга личност. Од крајот на јуни до октомври е најпродуктивната фаза за личен развој, ќе имате повеќе енергија и ќе чувствувате поголема страст.

Лични прилики за Лав: Вашата продуктивност почнува кон крајот на јуни и трае до почетокот на октомври. Ќе имате повеќе енергија и ентузијазам општо за животот.

Девица – Вие без оглед на вашата срамежливост, оваа година ќе излезете од оклопот. Конечно ќе ги отпуштите стравовите и грижите и ќе ја преземете контролата врз вашиот живот. Време е да управувате со сопствениот пат и запомнете дека животот е тоа што вие сто го направиле од него.

Зашто да не започнете со нова кариера која долго ја сонувате или да го оставите партнерот кој не ги исполнува вашите очекувања. Иднината е ваша. 2019 година ги има сите косимички состојки за посебна година за оние родени во знакот на Девица, како во личниот развој така и во партнерството и односите.

Ова е идеална година за брак или за зголемување на заедницата, а многумина во овој знак ќе станат родители или ќе донесат на свет некои нови идеи. До мај постои потреба за некои ограничувања, а во текот на август и септември можеби ќе морате да внимавате на килограмите и прехраната.

Лични прилики за Девица: Вербата во себе и подобрување на ставот кон животот се местото каде лежат вашите најдобри можности.

Јарец – Ова е голема година за вас. Ќе се чувствувате непобедливи и ништо нема да може да ве исплаши. Во љубовта и работата одите по патеки по кои порано не сте имале сила да зачекорите. Иако некогаш сте биле осамен волк, сега ќе барате друштво и повеќе нема да се плашите да го отворите срцето.

Оваа година можете да започнете со некоја неизвесност во вашиот живот поради одлука која нема да можете да ја донесете во декември 2018 година. Од 6 јануари до 6 февруари ќе ја донесете одлуката или ќе се премислите околу нешто што претходно сте го одлучиле. Односот со другите луѓе може да бидат подрачје за тестирање оваа година. Важните лекции доаѓаат од другите луѓе мај до август.

Лични прилики за Јарец: Можно е да се отворат шанси за повеќе патувања и на тој начин да се сретнете со оние кои исто така сакаат да се подобрат. Во јануари можете да донесете некои важни резолуции и да поставите цели. Од јули до септември е најдобро време за нивно остварување.

Риби – Како интуитивна Риба, веројатно веќе знаете дека 2019 ќе биде година на промени! Затоа сте веќе подготвени да ги ставите дилемите и стравовите на страна за да ги постигнете соништата. Нема повеќе да дозволите никој повеќе да ве гази. Дури и ако тоа значи дека мора да бидете посилни од она на што сте навикнати, ќе ја оставите на страна вашата срамежлива страна.

Многу нови и невообичаени настани може да се случат во идната година за оние родени во знакот на Риба. Можеби ќе бидете малку немирни и ќе барате нови искуства, ќе ја разбиете некоја рутина која ви ја гуши индивидуалноста. Можеби дури ќе покажете некои бунтовни тенденции, особено ако други луѓе се обидуваат да ви наметнат ограничувања – јуни е таков период. Односите може да бидат подрачје во кое ќе доживеете големо уживање и просветлување, а почеток на мај ви носи можност. Важни одлуки се носат во август и септември.

Лични прилики за Риби: Годинава морате да бидете искрени кон себе си и да ги следите некои ваши единствени идеи. Од средината на јануари до средината на март многу планети ќе ви помогнат во нови подрачја од вашиот живот – имате поддршка и чувствувате дека ова е време идеално за промоција на вашите идеи.

Извор: Македонијаденес

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -