fbpx
6.8 C
Skopje

Животов ни донесе точаци – ново покачување на цените на горивата!

АКТУЕЛНО

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 73,50 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе се продава по 75,50 денари, Дизелот ќе се продава по 65 денари, додека Екстра лесното масло за домаќинство 54 денари за литар. Се зголемува и цената на мазутот и ќе изнесува 34,53 денари за килограм.

Погледнете ја целосната одлука на Регулаторната комисија за енергетика на Р. Македонија овде
Извор: Трибуна.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -