fbpx
6 C
Skopje

ЖРК Вардар со победата над Мец испиша нов клупски рекорд

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Ракометарките на македонскиот женски ракометен првак Вардар со победата во второто коло од главната фаза од Лигата на шампионите, над Мец со резултат од 23-21 поставија нов клупски рекорд.

„Црвено-црните“ девојки стигна до нов клупски рекорд од седум победи по ред во ЛШ, и ја израмнија серијата од девет меча без пораз, што ја имаа во сезоната 2013/2014. Притоа Вардар е единствениот тим без пораз сезонава во најелитното женско ракометно натпреварување во Европа.

Што се однесува до мечот, составот од Франција му зададе доста проблеми на нашиот тим, пред се во воведот и финишот од мечот, но на крај среќата беше на страна на Вардар, кој се израдува на втората победа, прва на домашен терен, по радоста на гостински терен во Подгорица против Будуќност, минатиот викенд.

Во следното коло од главната фаза на ЛШ, Вардар гостува во Германија, кај Турингер на 12 февруари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -