fbpx
-3.7 C
Skopje

Зидан откри кој е најважен играч на Реал: Ова нема да му се допадне на Роналдо!

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Не е изненадување што Реал Мадрид има пет играчи во најдобрата екипа оваа година во изборот на ФИФА.

Реал минатата сезона ја одбрани титулата на Лига на шампиони и го освои шпанското првенство во Премиера, а пет негови играчи беа избрани од ФИФА: Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Тони Крос и Кристијано Роналдо, додека Зидан е избран за најдобар тренер.

Меѓутоа. Кој е најважниот играч на Реал? За многумина тоа е Кристијано Роналдо, повторно најдобриот играч во изборот на ФИФА, но Зидан има друго мислење кое можеби нема да му се допадне на португалецот.

Зидан: Рамос е најважниот играч на Реал!

За францускиот стратег најважен играч за неговиот тим е Серхио Рамос. Капитенот на Реал пред 12 години пристигна од Севиља на Сантиаго Бернабе во трансфер вреден 27 милиони евра. Кога младиот Рамос пристигна, Зидан ја играше својата последна сезона пред да ја заврши својата кариера како фудбалер и да замине во пензија. Рамос е единствениот играч на Реал од денешната постава кој ја имаше честа да игра со француската фудбалска легенда.

Зидан вели: Рамос е капитен на нашата екипа, тоа сите го знаат, но тој е и најважниот играч“, кажа Зидан во разговор за Марка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ВИДЕО: Попот го фрли крстот и падна. Како изгледаше тоа?

Празникот Водици (Богојавление) народот го празнува како еден од најголе­ми­те христијански празници, зашто на тој ден според верувањето Исус Христос е крс­тен од Свети...

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...
- Advertisement -