fbpx
6 C
Skopje

ЗИДАН СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА, РАСКАЖУВА ЗА КАВГИТЕ ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА: Состанокот се претвори во вистински бунт!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Соблекувалната на Реал Мадрид ја тресе најголемата криза во ерата на Зинадин Зидан, очајните игри продолжуваат и оваа календарска година, а ако навивачите на Реал имаа барем малку надеж за одбрана на титулата – онаа мала што ја имаа, исчезна веднаш по ремито со Селта 2:2.

Иако францускиот стратег има две освоени Лига на шампиони и уште еден трофеј со тимот на Реал Мадрид, сепак би можел да остане без работа ако испадне од ПСЖ во вториот круг од Лига на Шампиони.

За да ја проба да ја смири ситуацијата, Зидан организирал 45-минутен состанок за да играчите се соочат со проблемите и вистината, но АС пренесува дека неговиот состанок се претворил во вистинска кавга и прераснал во вистински бунт.

Бунтот односно кавгата го иницираа младите играчи кои му замеруваат на Зидан за двојните страндарди, односно неговото правило кој е најдобар на тренингот, тој ќе игра“, кое не вреди во една ваква криза, пренесува Germanijak.hr

Шпанците во соблекувалната на кралскиот клуб сметаат дека е време за промени, а Иско, Асенсио, Вазкез, Карвахал, Начо и Рамос сметаат дека е време за промени, особено ако тоа се однесува на Карим Бензема кој ја игра една од своите најлоши сезони во Мадрид.

Како ќе се развива целата оваа ситуација во блиска иднина и дали Реал ќе се опорави и ќе се врати посилен од било кога, останува да видиме …

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...
- Advertisement -