fbpx
0 C
Skopje

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ ПОСТИГНА НЕОБИЧЕН ДОГОВОР: Ќе игра уште 4-5 години, а парите кои ќе ги заработи ќе ги уплати на една личност!

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Златан Ибрахимовиќ иако има 36 години, нема наскоро да ја заврши својата кариера!

Напроитв, тој ќе игра уште 4-5 години, а притоа сите заработени пари во тој период ќе ги даде на една личност!

Ова за шведските медиуми го изјави неговиот менаџер Мино Рајола, кој откри дека токму тој е личноста на која ќе и припаднат сите пари од заработката на Ибрахимовиќ.

“Не му давам да заврши, ќе игра уште најмалку 4-5 години. За сето ова време јас работев за него, сега дојде ред да ми врати. Децата ми растат, потребни ми се пари и тој тоа го разбира. Се договоривме дека се што ќе заработи до крајот на кариерата ќе ми припадне токму на мене“, рече Рајола за шведски “Експресен“.

Тој додаде дека Ибрахимовиќ во текот на својата кариера сам бирал во кој клуб ќе продолжи да игра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -