fbpx
26.8 C
Skopje

Зоран Костовски: Средбата со Мицкоски беше случајна на шетачката зона во Штип

АКТУЕЛНО

Порталот „Трибуна“ го контактираше претседателот на штипскиот огранок на ВМРО-Народна партија, Зоран Костовски во врска со написот: ДАЛИ ВМРО-НП ШТИП ПРЕМИНУВА ВО ВМРО ДПМНЕ? Еве што извјави за нашиот портал г-нот Костовски:

„Средбата со Мицкоски беше случајна, на шетачката зона во Штип. Немам друг коментар. Се работи за тотална случајност, и за да биде уште поинтересно, човекот со кого јас шетав е член на СДСМ, и тој се поздрави, ама ете јас сум поинтересен во случајот“, рече тој во изјава за Трибуна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -