fbpx
3 C
Skopje

Зоран се сетил добро: Заев со убав поклон кон Столтенберг – ги освоивме симпатиите

АКТУЕЛНО

Зоран Заев се наоѓа во Лондон, каде се одржува 70-тиот роденден на НАТО Алијансата.

Го остваруваме сонот на генерации наши граѓани – стануваме членка на НАТО, во сојуз со најмоќните партнери од демократскиот свет,- напиша тој на Фејсбук.

Заев ја искористи можноста и на социјалните мрежи покажа и ека му поклонил одлично македонско вино на Јенс Столтенберг, еден од најголемите поддржувачи Македонија да биде во НАТО.

-ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -