fbpx
11.8 C
Skopje

Зоран Заев: Собранието да ја следи мнозинската одлука на граѓаните

АКТУЕЛНО

Македонскиот премиер, Зоран Заев, на денешното гласање во Струмица изјави дека е убеден дека големо мнозинство граѓани гласаат „за“, што ќе овозможи пристапување на Македонија кон НАТО и Европската унија.

„Верувам дека огромно мнозинство ќе го поддржи ова, бидејќи повеќе од 80 отсто од нашите граѓани се за Европската унија и за НАТО – рече Заев.

Тој додаде дека очекува Собранието да ја следи мнозинската одлука на граѓаните, која, според него, денес ќе биде јасен правец во која насока треба да се движи нашата земја.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -