fbpx
5 C
Skopje

Зошто Гризман ќе биде парично казнет доколку не оди во Барса?

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Ова лето го напушта Атлетико Мадрид

Францускиот напаѓач Антонио Гризман на крајот од оваа сезона сигурно ќе го напушти Атлетико Мадрид, а интерес за овој играч прикажаа Барселона и Манчестер Сити.

Гризман летото беше на чекор до Ман. Јунајтед, но се откажа од трансферот во последен момент откако Атлетико остана без можност да донесе ново засилување до почетокот на оваа година.
Сепак, откако Диего Коста го доби правото да заигра за Атлетико стана јасно децка Гризман ќе го напушти овој тим до крајот на сезоната.

Најголем интерес за францускиот напаѓач покажа Барселона која е подготвена да ја активира неговата откупна клаузула од 100 милиони евра. Сепак, проблем за каталонскиот би можел да прави Сити кој исто така е заинтересиран за Гризман.

Меѓутоа, каталонски Спорт денес објави дека Барса и Гризман веќе постигнале “таен“ договор.

Наводно, Гризман на лето ќе го засили овој клуб, но ако дојде до некои промени двете страни би можеле парично да исплатуваат. Имено, доколку Гризман се предомисли ќе мора да плати одредена сума на Барселона, а доколку Каталонците се предомислат тогаш тие ќе мораат да платат неколку милиони на сметката на Французинот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...
- Advertisement -