fbpx
9 C
Skopje

Зошто мажите, а и жените сакаат груб секс?

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

За некој грубиот секс подразбира гризање или влечење за коса, додека за други тоа е моќта на оној кој преовладува во сексот.

Причините поради кои луѓето уживаат во грубиот секс се следни:

И ВЕРУВАТЕ НА ТАА ЛИЧНОСТ

Во тие разни односи, кои обично почнуваат со помалку знаци на грубост, како што е гризање, пристапуваме кога покрај некој се чувствуваме опуштено и кога му веруваме.

ФАКТОРОТ ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВОЗБУДУВА 

Повеќето луѓе се изненадуваат колку одреден чин на грубост може да ги возбуди. Затоа тие со задоволство се враќаат на таквиот чин, кој им го зголемува нивното сексуално задоволство.

ВОСПОСТАВУВАЊЕ КОНТРОЛА 

Мала грубост воедно значи и одредена врста на доминација и моќ, што некои луѓе особено ги возбудува. Препуштањето на некому целосно, може да биде истовремено клуч за голем сексуален стимуланс.

МОЌТА Е ПРИВЛЕЧНА

Мажите во текот на грубиот секс чувствуваат дека можат да го земат она што го сакаат од нивната партнерка. Таа може тогаш да разбере дека тој навистина силно ја посакува, поради што дополнително ќе и биде привлечен.

МОЖЕТЕ ДА БИДЕТЕ СЕБИЧНИ 

Во текот на грубите сексуални активности ви е дозволено да се опуштите малку повеќе од предвиденото и сами да ја водите играта. Некои мажи тоа го сакаат, некои не. Така е и кај жените. Некои партнери сакаат кога си ги менуваат улогите, при тоа допуштајќи си малку поголема опуштеност.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -