fbpx
7 C
Skopje

Ѕвездите раскажуваат зошто не пијат алкохол

АКТУЕЛНО

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Има една приказна, дека човек кој не пие, крие нешто. Па, не знаеме дали овие светски познати личности имаат сериозни тајни, но можеме само да ги поздравиме за волјата. Особено оние од нив кои се откажале од алкохол по тешки злоупотреби.

Тоа можеби претставува едно од најтешките предизвици со кои човек може да се соочи – борбата со зависностите.

Многу дами споделија дека токму апстиненцијата од алкохол е важен клуч за женската убавина.

Видете во галеријата кои се ѕвездите кои отворено зборат за тоа

„Кога бев 12 години, еднаш пробав голтка алкохол и тоа беше се“, Тајра Бенкс.

Руби Роуз имала проблеми со алкохолот и тотално се откажала од него, кога една ноќ излегла со Кети Пери на една пијачка, а завршила повраќајки врз неа. „Немам идеја колку пари сум потрошила за алкохол во животот“, сподели Роуз.

„Ќе ми беше драго да сум од луѓето, кои одат на забава, пијат една, две пијачки и тоа им е доволно. За жал алкохолот кај мене не работи така“, сподели Даниел Редклиф, кои не пие алкохол со години, заради претходни тешки злоупотреби.

„Не пијам, не пушам, и не примам кофеин“, сподели Џенифер Лопез и мора да признаеме дека навистина и личи.

„Ретко пијам кафе и сум доста сериозен во врска со воздржаноста  од алкохол и наркотици. Животот е премногу убав за тоа“, сподели Џим Кери.

Кога била 22 години, Кристин Дејвис имала проблем со алкохолот, од тогаш веќе не конзумира, но признава дека од време на време и недостасува.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...
- Advertisement -